Poloha a okolie

POLOHA DOMČEKA

Pre stavbu nášho domčeka sme našli tri statné zdravé buky, ktoré sa nachádzajú hlboko v krásnom listnatom lese neďaleko svetoznámeho kaštieľa Betliar. Do samotného kaštieľa a priľahlého parku, ktorý je vhodný pre romantické prechádzky sa dostanete za zhruba 20 až 30 minút pešou chôdzou po lesnej cestičke, alebo za 5 minút autom.  Pri večernom grilovaní a posedení na priestrannej terase sa môžete započúvať do zvuku lesa a nočnej prírody. Pokiaľ ste milovníci západov slnka, pár metrov od domčeku sa vám medzi korunami stromov otvoria nádherné scenérie miestnych kopcov, lúk a pasienkov. Presnú polohu sa dozviete po rezervácii vášho pobytu.

Len málokto vie, že Gemer skrýva množstvo zaujímavých možností ako tráviť voľný čas.

Kultúrne pamiatky
Kultúrne pamiatky

Pokiaľ vás nelákajú výstupy na okolité kopce a vyhliadky, môžete navštíviť Strážnu vežu na najväčšom štvorcovom námestí v strednej Európe v Rožňave, Banícke múzeum Rožňava či Mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí a samotný hrad Krásna Hôrka. Krásny výhľad na naše malebné mestečko Rožňava sa vám naskytne na konci novo zrekonštruovaného pútneho miesta Kalvárie Rožňava.

Prírodné pamiatky
Prírodné pamiatky

V dostupnej vzdialenosti autom či na bicykli je niekoľko vzácnych prírodných úkazov ako napr. UNESCO pamiatka jaskyňa Domica, Dobšinská ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Krásnohorská jaskyňa či Silická ľadnica.

Turistika
Turistika

Pre vášnivých turistov má náš región hneď niekoľko možností turistiky. Z našich najobľúbenejších túr odporúčame výstup na chatu Volovec, Brzotínske skaly, Dievčenskú skalu alebo turistiku spojenú s náučnými baníckymi chodníkmi na Rozhľadňu Turecká alebo Rákoš.

Cykloturistika
Cykloturistika

Preskúmať kúty nášho kraja môžete aj na bicykli. Mapka s vybranými cyklotrasami a ďalšími možnosťami trávenia voľného času je pripravená v domčeku.